Moti Sot, e enjte 30 dhjetor 2021

386

Vendi ynë vijon të jetë me vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Ndërsa zonat malore mbeten me reshje të pakta dëbore, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.