Sulmohet me kallashnikov autobusi me nxënës, vdes shoferi dhe e mitura, disa të plagosur

247

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në regjionin e Dukagjinit pasi ka pasur gjuajte me kallashnikov në drejtim të autobusit me nxenes që po shkonte në fshatin Gllogjan nga Komuna e Deçanit.

Sipas mediave kosovare në këtë autobus si pasojë e të shtënave kanë mbetur tre persona kanë vdekur mes tyre shoferi i automjetit dhe një nxënëse kurse ka edhe të plagosur.