Moti Sot, e martë 16 nëntor 2021

385

Ditën e nesërme moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në dendësim. Reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare, në veriperëndim e ultësirën perëndimore.

Era do të fryjë juglindje-jugperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.