“Të kam mik, mos u bëfsh kurrë si ai”/ Basha nuk mban dot të qeshurën, Rama bën batutat epike në Kuvend: Rri në lartësinë e flokëve të rregulluara që ke!

283

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend nuk i kurseu batutat me kryedemokratin Lulzim Basha.

Rama thumboi Bashën duke i thënë që mos të bëhet si ai, duke iu referuar Sali Berishës, pas fjalëve të rënda që u hodhën në Parlament mes kryedemokratit aktual dhe deputetit socialist, Eduart Shalsi.

“Mos e imito atë, se po imitove atë re në gropë. Ta kam thënë dhe publikisht dhe personalisht: Mos u bëfsh kurrë si ai. Rri në lartësinë e flokëve të rregulluara që ke, dhe xhaketën që ke veshur, dhe mos e prish gojën siç e prishe sot. Nuk mund të bëhesh dot ti goja më e shthurur. Se unë ta them se të konsideroj edhe mik,” , u shpreh Rama.

Ndërkohë shihej Basha nga vendi i tij që nuk mbante dot të qeshurën.