Moti Sot, e martë 4 maj 2021

32

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të kalimtare në orët e mëngjesit në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim dhe shpejtësi mesatare 5-10 m/s. Erë intensive dhe me rrahje përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore me shpejtësi deri në 20-25 m/s. Valëzimi në dete parashikohet 5 deri 6 ballë.