Moti Sot, e premte 22 janar 2021

83

Moti parashikohet i kthjellët dhe vranësira të pakta kalimtare prej orëve të mesditës.

Në orët e vona të mbrëmjes përgjatë ultësirës perëndimore do të ketë vranësira mesatare kalimtare. Në zonat malore gjatë mëngjesit e mbrëmjes do të ketë ngrica.

Mjegull e mjegullinë e përkohshme do të shfaqet përgjatë luginave të lumenjve e pranë sipërfaqeve ujore. Në zonat malore mjegulla e mjegullina do të jetë e ngrirë në mëngjes e mbrëmje.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Juglindje e lehtë e përgjatë vijës bregdetare
mesatare 1-12 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.