“Polica humbi 4 gishtërinjërt e dorës” Fake News apo e Vërtetë?!.

652

Ish-kryeministri Sali Berisha rrëzon alibinë e krijuar nga Policia e Shtetit dhe kryeministri Edi Rama se efektivja e policisë, Ina Nuka ka humbur 4 gishta si pasojë e shpërthimit të një kapsolleje të hedhur nga protestuesit e sotëm para Parlamentit.

Teksa publikon foton nga takimi i Zëvendësministrit Sandër Lleshaj, Berisha “e këshillon” vajzën që ti ruajë gishtat, “se t’i vjedhin hajnat”.

Komenti i plotë i Berishës

Ndrikull, ruaj gishtat se ti vjedhin hajnat!

Te dashur miq, kjo eshte ndrikulla per te cilen mashtruan si derra nga Edvin Kristaq Urrejtja tek Sander Vasali dhe Geron Veliu. Siç shihni nga foto ajo ka nje demtim te nje gishti ndaj dhe nuk eshte fashuar as pellemba dhe as gishtrinje te tjere.

Duke i thene te shkuara, le te keshillojme ndrikullen me uniforme te ruaj gishtrinjte sepse meqe nuk i ka humbur do ja vjedhin hajnat per hir te vijes se kuqe!

ps: Vendosja e policeve ne rreshtin e pare perballe demostruesve eshte model i Gedafit. sb