Shpërthim në një servis celularësh në Tiranë

540

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në një dyqan celularësh në Tiranë. Një person ka mbetur i plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur në zonën pranë Drejtorisë së Higjenës, në Rrugën e Elbasanit në kryëqytet.
Sipas njoftimit të policisë, shpërthimi ka ndodhur nga një lëndë e papërcaktuar dhe i plagosur rëndë ka mbetur Gentian Hoxha, i cili ishte duke punuar në dyqan.
Gentian Hoxha është dërguar me urgjencë në spitalin e traumës në kryeqytet dhe policia ka nisur hetimet për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.
Burime nga policia thonë se Gentian Hoxha dyshohet se montonte mina me celular. Sapo ka hapur servisin e celularëve rreth orës 10:30, ai ka mbyllur derën dhe ka shkuar të punojë në tavolinën e punës. Grupi hetimor dyshon se shpërthimi i ka ndodhur në dorë.
Sipas policisë lënda është ende e papërcaktuar, por duke u nisur nga dëmtimet e 34 vjeçarit, dëmtimet e biznesit dhe forca e shpërthimit, dyshimet janë se 34 vjeçari montonte mina me cellular.
Burime nga policia thanë se një incident ne montim mund të ketë shkaktuar shpërthimin. Dyshimet përforcohen edhe prej faktit se në momentin e ngjarjes, 34 vjeçari derën e biznesit e kishte të mbyllur.