Berisha: Rama hyn në xhami dhe nuk takon myftiun e Beratit

542

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat.
Sipas mesazhit të publikuar nga Berisha, ditën e djeshme Rama pati një vizitë në një xhami të Beratit bashkë me ministren Kumbaro, por pretendohet se Rama ka refuzuar t’i japë dorë Myftiut.
Reagimi i Berishës
Rama harbut ne Berat!
Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital.
“Vizita ne Berat!
I nderuar Z.Berisha,
I skandalizuar nga sjellja harbuteske e lloshit qe kemi zgjedhur per kryeminister qe nuk njeh as Zot, as moral e as etike.
Hyn ne shtepin e Zotit dhe se bashku me Ministren Kumbaro ne menyren me te pafytyre injoron myftiun e qytetit i cili qendronte ne deren e xhamise (e cila pritet te restaurohet nga TIKA) as nuk e pershendet dhe as i jep doren njeriut qe perfaqeson nje komunitet te tere aq me teper qe eshte administratori i ketyre objekteve te kultit”.