23.5 C
TIRANA
Sunday, June 16, 2024

Infinite Load Articles

Thyhen me çekiç statuja e Papës dhe Nënë Terezës në New...

Një rast vandalizmi është shënuar ditën e djeshme në qytetin e New Yorkut në SHBA kundrejt një kishe, nga një 30-vjeçar.

Tre tërmete të njëpasnjëshme ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

Greqia është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmeteve ka qenë pranë Eurbesë. Forca...

Vota e diasporës, Celibashi: Do jetë e pamundur për zgjedhjet e...

Ilirjan Celibashi, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, thotë se vota e diasporës nuk do të realizohet nëse Kuvendi nuk përmbyll ndryshimet për Kodin...

“Nuk mbushet arka e shtetit me gjoba”, eksperti i sigurisë apel...

Eksperti i sigurisë rrugore Fatmir Hasho ka deklaruar se drejtuesit e rrezikshëm të makinave, duhet të hiqet...

Diskutimi për Kosovën/ Ja deputetja që mbështet anëtarësimin në KiE

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku po diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE), Nerea Ahedo, deputetja...

Kur Nënë Tereza zbriti në Rinas në vitin 1989 “…për të...

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” ka postuar në rrjetet e veta sociale dy fotografi historike: Momentin kur shenjtorja Nënë Tereza prek tokën shqiptare...

MOST POPULAR

HOT NEWS