“Kemi bllokuar pallatin”, denoncimi me video i kandidatit të “BF” në Dibër: Kapëm 3 punonjës të Ballukut duke shpërndarë lekë, inspektori i IKMT…

150

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Dibër, Ismail Uka ka denoncuar një rast të shit-blerjes së votës nga ana e mazhorancës në qytetin ku ai kandidon.

Një inspektor i IKMT, së bashku me dy punonjës të tjerë janë kapur në Dibër, qark i cili drejtohet nga Belinda Balluku, duke shpërndarë para vetëm dy ditë para zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Mësohet se Elton Leshi i cili punon si inspektor pranë IKMT dhe dy punonjësit janë bllokuar brenda një pallati nga banorë të zonës, ndërsa më pas janë shoqëruar nga efektivët e policisë.

https://youtu.be/t9IL3L86Q4s

https://youtu.be/LhPRGU1ZXG0