Moti Sot, e martë 24 maj 2022

273

Moti parashikohet i kthjellët, me zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite në veri dhe
verilindje.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar, përkohësisht në formë shtrëngate
shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri dhe verilindje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje e jugperëndim deri në 8 m/sek e valëzim të forcës 2
ballë.