Moti Sot, e shtunë 21 maj 2022

239

Moti parashikohet me vranësira deri të dendura me kthjellime kryesisht në veri e qendër.

Do të ketë reshje shiu në mëngjes në të gjithë vendin. Gradualisht reshjet lokalizohen në jug
e juglindje aty ku do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe dhe breshër. Pasdite reshjet
ndërpriten në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë e mesatare. Prej orëve të mesditës era
vjen në forcim kryesisht në bregdet deri në 20m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5
metër.