Moti Sot, e martë 22 mars 2021

372

Vijojnë vranësirat të jenë prezente në vendin tonë, duke bërë që gjatë paradites të kemi reshje të izoluara.

Ndërsa në orët në vijim reshjet do të bëhen më të dukshme, kryesisht në zonat Jugore dhe pjeserisht Qëndrore të territorit.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.