VIDEO/ “Incidenti” i parë! Ja çfarë ndodh në nisje të takimit mes delegacionit ukrainas dhe atij rus

242

Ka nisur prej disa minutash raundi i dytë i diskutimeve mes delegacionit ukrainas dhe atij rus. Takimi ka nisur jo pa ‘incidente’.

Sapo delegatët ukrainas kanë hyrë në vendin e takimit me delegatët rus, ka nisur dhe takimi i duarve mes palëve.

Por ajo që është bërë virale në rrjet është momenti kur Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, në një moment ‘ngec’ ti japë dorën përgfaqësuesit rus.

Kjo jo për faktin e mungesës së dëshirës, por për shkak të ngatërresës së duarve të delegatëve me njëri-tjetrin.

https://twitter.com/AlchevskUA/status/1499408151564754948?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1499408151564754948%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-incidenti-i-pare-ja-cfare-ndodh-ne-nisje-te-takimit-mes-delegacionit-ukrainas-dhe-atij-rus%2F