Moti Sot, e enjte 3 shkurt 2022

178

Orët e para të ditës do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta.

Ndërsa në vijim parashikohet që vranësirat kalimtare të theksohen në zonat malore, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.