Moti bën kthesën e madhe/ I ftohti polar godet Shqipërinë, ja kur do të jetë dita më e acartë në vend

270

Duke filluar nga dita e nesërme vendi unë do të përfshihet nga reshje të dendura shiu.

Reshjet do të nisin rreth orës 10:00 dhe pritet të shtrihen në pjesën më të madhe të vendit.

Përgjatë javës temperaturat e ajrit do të pësojnë luhatje, ku dita e mërkurë pritet të sjellë të ftohtin polar me temperatura të ulëta.

Të enjten dhe premten do të shënohet një rritje e lehtë ndërsa fundjava rikthen sërish acarin në vend, ndonëse me mot me diell.

Moti Sot