Moti Sot, e hënë 9 gusht 2021

179

Dita parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë, parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja me shpejtësi 1-8m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare si dhe zonat luginore fiton shpejtësi deri në 10-15m/s. Valëzimi i forcës 2-3 ballë.