Horoskopi Sot, e enjte 13 janar 2022

245

Dashi

Dashuria: Është momenti më pak i përshtatshëm për të bërë xheloz partnerin/en, përpiquni të zgjidhni gjithçka me durim të madh. Mos i besoni zgjedhjet tuaja në dashuri ndaj rastit dhe nxirrni gjithë guximin tuaj. Për beqarët do të ketë pak zhgënjim midis miqve dhe të njohurve të rinj.

Puna: Neser mund të keni probleme dhe bezdi nga një koleg pune. Mos u jepni shpjegime dhe injoroni ata.

Demi

Dashuria: Ju më mirë të përballeni haptazi në çdo situatë, ekzistojnë sqarimet, por
gjithashtu do ketë shumë polemika që do të jenë të padobishme. Nëse ndiheni të vetmuar dhe të keqkuptuar, përpiquni ta kapërceni këtë ditë pa u dëmtuar, pasi do të jetë veçanërisht monotone.

Puna: Perspektiva të mira për ata që punojnë në kontakt me publikun: neser është një ditë e veçantë për të treguar cilësitë tuaja.

Binjakët

Dashuria: Kush ka nisur një histori dashurie do të duhet të jetë në gjendje të lexojë mes linjave mesazhet që dërgon personi për të cilin janë të interesuar. Mos e mbyllni zemrën, por lëreni të lirë të veprojë. Sot është një ditë e mirë për beqarët që duan të rimarrin marrëdhënien me një të njohur të vjetër.

Puna: Neser dikush nga Binjakët do të duhet të përballet me disa teste që do të jenë të rëndësishme për të ardhmen e punës.

Gaforrja

Dashuria: Risi në dashuri, veçanërisht për ata që sapo kanë mbyllur një histori. Një
marrëveshje e mirë mund të lindë me një njohje të re, por është ende herët të thuhet. Edhe për beqarët mund të jetë koha e duhur, por peshoni gjithçka përpara se të merrni ndonjë vendim.

Puna: Ditë stresi në punë, ngadalësoni ritmin tuaj të përditshëm dhe kushtojini një pjesë të kohës tuaj vetes.

Luani

Dashuria: Neser mund të ketë lajme të vërteta në fushën sentimentale. Ngjarjet pozitive vazhdojnë por jini të kujdesshëm që të mos i besoni shumë gjëra njerëzve të sapo-njohur. Beqarët mund të kënaqen me një relaksim neser duke ia kushtuar të gjithë kohën vetes!

Puna: Planet e nesermme të favorshme frymëzojnë strategjitë e duhura për të zgjidhur disa nga problemet e punës me të cilat ballafaqoheni për njëfarë kohe.

Virgjëresha

Dashuria: Mbroni privatësinë tuaj dhe jepini një prerje miqësive që duan të përfitojnë prej jush. Nëse dashuria do t’ju japë pak kënaqësi, do të jetë vetëm sepse ju keni bërë durim, virtyti juaj kryesor. Beqarët do të duhet të jenë më të hapur dhe përfshirës me një person.

Puna: Për neser harroni inatet dhe përpiquni të buzëqeshni me të gjithë. Ju do të shihni përfitimet dhe do të merrni më shumë rezultate se sa mendoni.

Peshorja

Dashuria: Dita juaj do të pësojë disa kthesa herë pas here dhe nuk paraqitet e
jashtëzakonshme. Dashuria paraqitet me ulje dhe ngritje sidomos te çiftet e vjetra. Nëse jeni vetëm duke u përpjekur të ëmbëloni personin që ju intereson, ju do të jeni veçanërisht magjepsës.

Puna: Një problem që ju shqetëson fillon të zgjidhet. Mos e tregoni veten shumë të
shqetësuar dhe përpiquni të qëndroni të qetë.

Akrepi

Dashuria: Indiferenca juaj mund ta largojë partnerin/en tuaj nga ju. Kaloni më pak kohë në punë dhe bëhuni më shumë me familjen që ka nevojë për vëmendjen tuaj. Edhe beqarët do të duhet të përpiqen të tregojnë veten më të dashur nëse duan të bëjnë njohje të reja.

Puna: Vendosni më shumë energji në punën tuaj, veçanërisht nëse jeni profesionist. Projekti juaj do të ketë sukses, por ju duhet të angazhoheni më shumë.

Shigjetari

Dashuria: Mund të dalin në dritë marrëdhëniet e rrezikshme, ata që jetojnë një histori jashtëmartesore do të duhet të mësojnë të dallojnë ndjenjat e vërteta nga pasionet. Beqarët do të duhet të përpiqen të mos jenë të përshkuar nga ngjarjet, më shumë qartësi është e nevojshme për të vendosur.

Puna: Mos u nxitoni në marrjen e vendimeve në punë, keni mjaft kohë për të menduar për këtë.

Bricjapi

Dashuria: Për çiftet është një moment mjaft i vështirë. Mundohuni të bëni gjithçka të mundshme për të transformuar marrëdhënien tuaj në mënyrë që të forconi marrëveshjen. Nëse jeni vetëm, mos lejoni veten të zvarriteno nga disa njerëz rreth jush që dëshirojnë të krijojnë probleme.

Puna: Mos u mundoni të shtrëngoni veten në disa çështje të punës, lëri gjërat të marrin rrugën e tyre.

Ujori

Dashuria: Dashuria përparon në mesin e shumë vështirësive të vogla dhe keqkuptimeve. Mos mendoni shumë dhe kushtojini vetes diçka që ju pëlqen. Takime të favorizuara nga miqtë, beqarët mund të organizojnë një mbrëmje të këndshme.

Puna: Mëngjesi hapet me disa pengesa dhe do të vonohesh për disa takime, por asgjë nuk është serioze.

Peshqit

Dashuria: Dita është pak e nënshtruar dhe do të jeni pak të tensionuar. Mos theksoni xhelozinë dhe mos provokoni me qëndrime të pazakonta në dashuri. As Venusi nuk duket se buzëqeshë tek beqarët, por mbani mend se mësoni shumë nga zhgënjimet dhe vështirësitë.

Puna: Neser shmangni gjykimin e punës së të tjerëve dhe reflektoni shumë para se të vendosni për çështje të rëndësishme.