Kush qëndron pas skandalit të publikimit të rrogave? Alfred Cako plas ‘BOMBËN’, paralajmëron telashe serioze për…

249

Lidhur me skandalin e publikimit të rrogave, teoricieni Alfred Cako është shprehur se pas qëndrojnë një grup njerëzish që duan probleme në Shqipëri.

“Ka të bëjë me një axhendë për krijimin e problemeve në vend. Është krijuar që në shqipëri të ketë destabilitet”, tha Cako në rrethin katror.

Sipas Cakos do ketë edhe dy çështje të tjera që mund të shkaktojnë trazira.

“Deklarimet e pasurive të fshehta të politikanëve, të Sali Berishës kryesisht. Do ta bëjnë CIA, ambasada amerikane dhe SHBA. Mund të ketë edhe në flakie të gjithë bashkëpunëtorëve të Soros. Mund të arrijë që edhe Edi Rama të japë dorëheqjen si pasojë e opozitës reale”, deklaroi konspiracionisti.