Moti Sot, e diel 28 nëntor 2021

178

Mëngjesi i kësaj dite do të nisë me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Pas mesditës do të kemi shtim të vranësirave por pa sjellë reshje shiu. Në të njëjtat kushte atmosferike pritet të kushtëzohet edhe nata.

Temperaturat e ajrit do rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.