Moti Sot, e enjte 11 nëntor 2021

236

Moti nesër parashikohet i kthjellët në pjesën bregdetare dhe në zonat e ulëta. Në mesditë e pasdite përgjatë lindjes e juglindjes do të ketë vranësira mesatare e lokalisht të dendura.

Në orët e mëngjesit dhe pas perëndimit të diellit, ashtu si në ditët që po lemë pas do të mbizotërojë mjegulla e dendur përgjatë luginave.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje e veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.