Moti Sot, e mërkurë 2 dhjetor 2020

126

Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojne në vend. Më të dendura vranesirat paraqiten në zonat Veriore-Jugore.

Por pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në Ultësirën Perëndimore por vranësira dhe shira do të ketë në skajin verior dhe jugor.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat e mëngjesit POR rriten lehtë në mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 0°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det, me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.