Parashikimi i motit për ditën e sotme, 2 tetor 2020.

25

Moti parashikohet i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta në orët e mesditës dhe shtim vranësirash në mbrëmje deri në të dendura kryesisht në Veri Veriperëndim dhe Jugperëndim.

Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën bregdetare dhe Veriore. Era do të fryjë me drejtim Juglindje Jug me shpejtësi deri në 16 m/sek shoqëruar me një valëzim të forcës 3 ballë.