Moti, e martë 16 korrik 2019

341

Moti kete te marte do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të përqëndruara në jug dhe zonën qëndrore në pjesën e parë të ditës.

E gjitha kjo per shkak se Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik qe pritet te sjelle mot të paqëndrueshëm dhe me rreshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi 8 -10 m/sek në bregdet.
Ne zonat malore temperaturat mesatare do te jene 14/26°C , ne zonat e ulëta 19/28°C ndersa ne zonat bregdetare 20/29°C.