Lazio-Milan, penalltitë përcaktojnë finalistin e Kupës së Italisë, Strakosha pret 2

448

Në stadiumin “Olimpico” të Romës u luajt ndeshja e kthimit gjysmëfinale e Kupës së Italisë mes Lazios dhe Milanit”.
Ashtu si takimi i parë në “San Siro”, edhe në Romë sfida mes lacialëve dhe kuqezinjve përfundoi pa gola. Madje edhe dy shtesat 15 minutëshe nuk prodhuan gol.
Finalisti u përcaktua nga gjuajtjet e 11-metërshave, ku më të saktë u treguan lojtarët e Milanit, të cilët fituan 5-4 dhe u kualifikuan në finale. Përballë do të kenë gjigantin Juventus.
Gjatë ekzekutimit të 11-metërshave, talenti shqiptar Strakosha priti dy bomba dhe po aq priti edhe portieri i Milanit, Giggio Donnarumma.