Përfundon gara e fortë ‘kokë më kokë’ mes Donaldit dhe Ilirit, shpallet FITUESI i çmimit të madh të ‘Big Brother Vip’, ja kush triumfon

557

Fituesi i çmimit të madh të ‘Big Brother Vip’ është shpallur Iliri, balerini ka arritur të marr shumicën e votave të publikut. Prej gati 4 muajsh spektakel, emocione, lot dhe gezim sonte ka mbaruar edhe kjo aventure e bukur per te gjithe banoret me fitoren e çmimit 100 mije euro nga Iliri.

Shaqiri fitoi përballë aktorit Donald Veshaj, të cilit iu desh të renditej i dyti në garën për çmimin e madh në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Më herët, nga shtëpia u eliminuan modelja e njohura Beniada Nishani dhe moderatorja Einxhel Shkira, të cilat u shpërblyen përkatësisht me 10 mijë euro. Përveç 10 mijë eurove, Shkira do te zhvillojë edhe një emision në televizionin Top Channel. Banorët qëndruan për gati 5 muaj në shtëpinë e Big Brother VIP Albania duke dhuruar spektakël edhe emocione të shumta, ku disa prej tyre dolën edhe çifte.