Moti Sot, e diel 7 nëntor 2021

204

Moti nesër parashikohet kryesisht i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do ketë prezencë të mjegullës.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje -Veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore do të fitojë shpejtësi deri në 10-15m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.