Moti Sot, e diel 31 tetor 2021

175

Moti nesër parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore do të fitoje shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.