Moti Sot, e mërkurë 10 shkurt 2021

103

Java pritet të nisë me mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave.

Parashikohet që reshjet e përkohshme të shiut të përqendrohen në pjesën veriore dheqendrore të vendit.

Intensiteti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes
mesatar. Parashikohet që deri në këtë ditë, erërat hera herës të vrullshme jugore, do të krijojnë kushtet për rritje temperaturash.

Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore.