Autokolona ruse 64 km e gjatë niset drejt Kievit, forcat e Putinit ekzekutojnë 70 ushtarë ukrainas, shihni çfarë po ndodh mëngjesin e sotëm (FOTO)

503

Nata që lamë pas ka qenë e përgjakshme në Ukrainë, Një autokolonë e gjatë 63 km me automjete të blinduara dhe armatime ruse po i drejtohet kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.

Pamjet e fundit të kompanisë teknologjike ajrore amerikane “Maxar” paraqesin një kolonë të gjatë automjetesh të ndara në 3 kolona që po përparojnë në orët e fundit.

Mediat perëndimore pretendojnë se kjo forcë e armatosur po synon Kievin, por ndoshta mund të bashkohet gjatë rrugës dhe me njësi të tjera të armatosura.

Mëngjesin e sotëm, forcat ruse vranë 70 ushtarakë ukrainas, në Okhtirka.

https://twitter.com/ckoettl/status/1498353408855715840?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1498353408855715840%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsot.com.al%2Fbota%2Fintensifikohen-sulmet-autokolona-ruse-64-km-e-gjate-niset-drejt-kievit-forc-i497020