Moti Sot, e diel 27 shkurt 2022

303

Dita e diel do të vijojë të jetë me mot të qëndrueshëm dhe me diell. Në zonat malore do të ketë vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë e lehtë deri në mesatare, nga kuadrati i veriut.

Temperaturat minimale dhe maksimale do të jenë: në bregdet 6 deri në 18 °C, në vendet e ulëta 6 deri në 20 °C dhe në vendet malore 2 deri në 13 °C.