Moti Sot, e martë 9 nëntor 2021

241

Moti nesër parashikohet i kthjellët e me vranësira kalimtare në relievet malore.

Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do ketë prezencë të mjegullës/mjegullinës.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore do të fitojë shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.