Lajmi i fundit/ Lëkundje e fuqishme tërmeti në Shqipëri

122

Lëkundje e fuqishme tërmeti në Shqipëri.

Tërmeti kishte një magnitudë 3.8 ballë  e shkallës Rihter dhe ishte me epiqendër mes fshatrave Funar dhe Gracen 25 km larg Tiranës dhe 13 km larg Elbasanit.

Thellësia 15 km.

Lëkundjet u ndjenë të forta në Elbasan, Tiranë dhe disa qytete përreth.

Nuk raportohen dëme materiale.