Tragjike në Tiranë / Dy fëmijë mbyten në liqen

224

Dy fëmijë të moshës 11 dhe 13 vjeç mbyten në liqen.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 18:05, në liqenin e Prushit.

Pas marrjes së njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë nisur kërkimet.

Njëkohësisht drejt vendngjarjes janë nisur edhe polumbarët e Reneas, për të bërë të mundur gjetjen e trupave të dy të miturve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.