Vijon përplasja mes tifozëve dhe policisë / Plagoset një tjetër efektiv

246

Vijon përplasja mes tifozëve dhe policisë në Tiranë.

Mësohet se grupi i tifozeve është përplasur me policinë te ura e Drejtorisë së Policisë Tiranë e për pasojë është dëmtuar edhe një punonjës tjetër policie. Kujtojmë se pak më herët u lëndua një tjetër efektiv.

Rreth 200 tifozë holandezë me shkopinj e gurë u përplasën me policinë tek rruga “Mustafa Matohiti”, në Tiranë. Policia i ktheu mbrapa pasi ishin nisur për në stadium aty ku janë tifozët e Romës.