Mbledhja e Kolegjit, çfarë po ndodh në selinë blu? Zbardhen diskutimet

279

Mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD-së, e thirrur nga kreu i PD Lulzim Basha është zhvilluar këtë të martë.

Kryetarët deri më tani i kërkojnë Lulzim Bashës të mos japë dorëheqjen , pasi nuk është përgjegjësi e tij që PD humbi zgjedhjet.

Ka qenë nënkryetari i PD Fran Frrokaj i cili tha se shpallur ish-kryeministri Sali Berisha non-grata dhe jo kreu i PD Basha.

Gjithashtu edhe kandidatë të tjerë janë shprehur kundër dorëheqjes së kryedemokratit Basha.