Rusët godasin popullsinë civile/ Shpërthimi i fuqishëm në Kiev, mes të plagosurve edhe kryebashkiaku

227

Nga shpërthimi i fuqishëm i disa minutave më parë në veri të Kievit ka mbetur i plagosur edhe kryebashkiaku i Brovary-t, Ihor Sapozhko.

Avionët rusë goditën me raketa qendrën ushtarake të komunikimit me radar në Kiev, teksa raportohet se përveç kryebashkiakut, ka patur edhe disa persona të tjerë të plagosur.

Qytetarët e Kievit janë strehuar në metrotë e qytetit dhe në vendstrehime të tjera për t’i shpëtuar predhave që godasin pa pushim qytetin.