Moti Sot, e shtunë 26 shkurt 2022

331

Pjesa e parë e ditës së shtunë në vendin tonë do të vijojë të jetë me kthjellime në të gjithë territorin.

Gjatë pjesës së dytë të ditës parashikohet të kemi kalime të lehta vranësirash, ku më të theksuara do të jenë përgjatë shtrirjes lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.