Tërmeti “shkund” Shqipërinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda

281

Qyteti i Elbasani është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet. Sipas EMSC lëkundja me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e tij ka qenë 37 km pranë Elbasanit.