Rama ndan lajmin e mirë: I ndërtuar dhe pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit që do të garantojë…

168

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Divjaka do të ketë një hidrovor të ri, i cili do të garantojë kullimin e 1400 ha toke bujqësore.

Rama ka ndarë edhe pamjet nga hidrovori i ri. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë thekson se hidrovori është i pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit.

dhe me hidrovorin e ri të Divjakës, i ndërtuar dhe pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit, që do të garantojë kullimin në çdo kohë të përreth 1400 ha tokë bujqësore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

https://www.facebook.com/100044570103558/posts/486649622830704/?d=n