Moti Sot, e premte 4 shkurt 2022

182

Moti nesër parashikohet të jetë me alternime vranësirash kalimtare dhe kthjellime.

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Vranësirat do të jenë më tepër të përqëndruara në relievet malore si dhe zonën e Veriperëndimit.

Mjegull /mjegullinë në orët e para të mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Verilindje me shpejtësi 1-7m/s, hera-herës përgjatë vijes bregdetare deri në 10m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 me lartësi vale 0.2-1.0m.