Moti Sot, e diel 2 janar 2022

260

Territori shqiptar do të mbetet me kthjellime dhe kalime vranësirash deri në orët e mesditës.

Por pasditja dhe mbrëmja shtojnë vranësirat në vend, duke krijuar mundësi për reshje shiu në zonat perëndimore dhe jugore gjatë orëve të mbrëmjes dhe në vijim.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 – 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 – 6 ballë.