Moti për ditën e enjte, 23 dhjetor 2021

430

Moti për ditën e nesërme parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell në pjesën më të madhe të territorit.

Përgjatë luginave dhe zonat malore do ketë prezencë të mjegullës së dendur, e mjegullinë lokale. Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim e lehtë dhe shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.