Moti Sot, e mërkurë 1 dhjetor 2021

198

Moti nis i kthjellët deri në mesditë. Më tej vranësirat vijnë drejt dendësimit në bregdet. Në jug e juglindje mot kryesisht i vranët.

Në orët e mëngjesit e pranishme do të jetë mjegulla e dendur në lugina si dhe ngricat në zonat malore e kodrinore.

Era do të fryjë verilindje-veriperëndim e vrullshme në mengjes në bregdet dhe më tej e lehtë. Valëzimi i forcës 4-5 ballë.