Moti Sot, e shtunë 6 nëntor 2021

118

Moti nesër parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Reshje shiu të izoluara në formë pikash në relieve malore dhe veri të vendit.

Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do ketë prezencë të mjegullës. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Juglindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore do të fitoje shpejtësi deri në 12-15m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.