Horoskopi për ditën e premte, 5 nëntor 2021

383

Dashi

Nisje e mirë me udhëtimet dhe aktivitetet sociale. Por mund t’ju duhet të bëni më shumë për të ndihmuar një shok për të arritur atje ku ai dëshiron. Nevojat e tyre duket se janë shumë më të mëdha edhe se tuajat, kështu që bëhuni gati të sakrifikoni.

Demi

Ajo që dukej një situatë e vështirë dje, nuk duket e tillë nesër, ndërsa nesër do të jetë harruar. Herën tjetër përpiqu të mos e lejosh veten të ndikohet nga opinioni i njerëzve të tjerë.

Binjakët

Që tani duhet të jetë e qartë që keni punuar shumë fort që të përfitojnë edhe të tjerët. Po, ju bëni punë më të mirë nga sa ata munden, por ky nuk është një justifikim që ata të bëjnë më pak.

Gaforrja

Entuziazmi juaj mund të marrë një goditje në 24 orët e ardhshme, por kjo nuk është shumë e rëndësishme. Të gjithë kanë ditë të mira dhe të këqija.

Luani

Mos lejoni që një pengesë e vogël t’ju nxjerrë nga rruga. Ende jeni shumë përpara rivalëve pothuajse në çdo front, kështu që edhe nëse diçka shkon keq, nuk do të bëjë shumë ndryshim. Ju jeni një kampion.

Virgjëresha

A jeni i/e kënaqur me jetën tuaj? Duhet të jeni, pasi keni shumë mundësi zgjedhjeje dhe problemi juaj është vetëm të vendosni. Mendoni për këtë, 99% e popullsisë së botës do të ishin të lumtur të ndërronin vendet me ty.

Peshorja

Ju jeni në mes të një maratone për tek shumë gjëra të mira, dhe këshilloheni të jepni maksimumin tuaj. Një apo dy gjëra nuk do të funksionojnë ashtu siç ju e keni parashikuar, por në tablonë më të gjerë ato janë krejt të parëndësishme.

Akrepi

Nuk do të fitoni asgjë duke theksuar se një vendim financiar që keni marrë kohët e fundit nuk ishte asgjë më shumë se katastrofë. Në vend të kësaj analizoni me vëmendje se çfarë ka ndodhur dhe nxirrni mësimet e duhura. Herën tjetër do të bëni tepër më mirë.

Shigjetari

Do të dëgjoni dhe shikoni gjëra të çuditshme tek personat me të cilët do të takoheni për punë nesër. Bëjuani të qartë që në fillim se nuk jeni në humor për të bërë lojëra.

Bricjapi

Jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe progresi që keni bërë ka qenë spektakolar. Por nëse nuk ngadalësoheni për t’i dhënë kohë rikuperimi trupit dhe mendjes, rrezikoni një kolaps po aq spektakolar.

Ujori

Nëse diçka që pak ditë më parë dukej e thjeshtë ndërsa tani duket spektakolare, arsyeja është se në mendjen tuaj ju i keni shtuar shumë gjëra asaj. Rikthehuni tek baza dhe fokusohuni në çështjen kryesore.

Peshqit

Ju keni një kraharor tek i cili të tjerët mund të mbështeten dhe të rrëfehen. Ndihmojini nëse mundeni, por mos u ndjeni të detyruar ta bëni këtë.