Pamjet rrëqethëse që po ‘thyejnë’ mediat ndërkombëtare/ Vajza 9-vjeçare i shitet një të moshuari, flasin familjarët: Ai do e rrahë dhe do ta…(VIDEO)

344

Në gjithë botën po qarkullojmë me shpejtësi disa pamje tronditëse. Në Afganistan një 9-vjeçare është shitur nga familja si nuse te një 55-vjeçar.

Parwana Malik, e mitur, ka thënë se familja e saj është detyruar që ta shesë te një 55-vjeçar, që për të është një plak me vetulla të bardha dhe me mjekër të bardhë e të trashë, derisa thotë se shqetësohet se ai do ta rrahë dhe do ta detyrojë të punojë në shtëpinë e tij.

Ndërkohë prindërit e Parwana-s thonë se nuk kanë zgjidhje tjetër.

https://youtu.be/e3C8grEN2Fk