Moti Sot, e enjte 14 tetor 2021

78

Moti do të vijojë i kthjellët dhe me vranësira të pakta përgjatë maleve.

Në orët e mëngjesit përgjatë luginave dhe ne bregdet, parashikohet mjegull e përkohshme.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim deri në 8m/sek në bregdet duke u shoqëruar me një valëzim 1-2 ballë.

E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.
Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare. Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes, do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.