Moti Sot, e mërkurë 13 tetor 2021

40

Moti nesër parashikohet i vranët gjatë gjithë ditës, shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar në formë shtrëngatash dhe hera-herës të lartë në formë stuhish dhe rrebeshësh shoqëruar me breshër kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore.

Dëborë e dobët në majat e alpeve dhe verilindje. Prej mesditës parashikohen reshje me intensitet të ulët.